Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Żołnierz, oficer polski walczy za cały naród i broni całego narodu

MAD 16:02 10 sierpnia 2017
Telewizja Republika
- Oficerowie wpłyną na to, jak żołnierze będą patrzyli na Polaków, tych wszystkich, którzy ponieśli śmierć za ojczyznę, ale także tych, którzy za nią cierpieli przez dziesiątki lat, zepchnięci na margines, poniewierani, wyśmiewani, nazywani „Polaczkami”, nazywani ludźmi, którzy mogą tylko i wyłącznie pomóc innym – tym ważniejszym, tym lepszym, tym bogatszym. Naród nie zna takich rozróżnień, armia polska nie zna takich rozróżnień – powiedział Antoni Macierewicz podczas uroczystości mianowania absolwentów WAT na pierwszy stopień oficerski.

Dziś na pl. Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczystość mianowania 165 absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej na pierwszy stopień oficerski – podporucznika. Podczas uroczystości okolicznościowe przemówienie wygłosił minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz.

- Armia polska to dzisiaj armia, która staje przed nowymi wyzwaniami, wobec których potrzebujemy najodważniejszych z odważnych i najmądrzejszych z mądrych, takich – jak wy – zwrócił się do młodych oficerów Macierewicz. - Stajecie się elitą armii polskiej, będziecie ją współkształtowali i odradzali, będziecie ją na nowo tworzyli – dodał.

Szef MON podkreślał, jak znaczący jest wpływ oficerów na cały kształt armii. - Oficerowie wpłyną na to, jak żołnierze będą patrzyli na Polaków, tych wszystkich, którzy ponieśli śmierć za ojczyznę, ale także tych, którzy za nią cierpieli przez dziesiątki lat, zepchnięci na margines, poniewierani, wyśmiewani, nazywani „Polaczkami”, nazywani ludźmi, którzy mogą tylko i wyłącznie pomóc innym – tym ważniejszym, tym lepszym, tym bogatszym. Naród nie zna takich rozróżnień, armia polska nie zna takich rozróżnień. Żołnierz polski, oficer polski, który ma honor żołnierza polskiego, nie zna takich rozróżnień, walczy za cały naród, broni całego narodu – mówił Antoni Macierewicz.

Macierewicz zaznaczył, że niebagatelne znaczenie odgrywa bliskość kolejnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. - Wstępujecie w szeregi tych, którzy tę bitwę wygrali, jesteście ich dziedzicami, przejmujecie od nich nie tylko tamtą tradycją, ale też tamtą wolę zwycięstwa – powiedział minister. - Armia jest największym i jedynym gwarantem bezpieczeństwem narodu polskiego – dodał.  

Źródło: Twitter, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.59) - CAŁA PRAWDA O SZCZYCIE NATO
Wczytuję komentarze...
Najnowsze