Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz zachęca kobiety do zajęć z samoobrony

M.N. 15:16 2 grudnia 2017
Telewizja Republika
– Polska jest krajem bezpiecznym, ale bardziej bezpieczna jest wtedy, kiedy sami gwarantujemy sobie i najbliższym bezpieczeństwo. Dotyczy to zwłaszcza kobiet - powiedział w sobotę w Łodzi szef MON Antoni Macierewicz podczas inauguracji zajęć II edycji kursu "Samoobrona kobiet".

"Powtarzam jeszcze raz, Polska jest krajem bezpiecznym, ale bardziej bezpieczna jest wtedy, kiedy sami gwarantujemy sobie i najbliższym bezpieczeństwo. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które wydają się być dla wielu łatwym łupem i łatwym obiektem do ataku. Dobrze, by tzw. damscy bokserzy przekonali się, jak może to wyglądać, gdy spotkają się z kobietami przeszklonymi w tym kursie samoobrony" - podkreślił szef MON.

"Liczę na to, że będzie to zjawisko powszechne, bo dobrze być gotowym, dobrze być przygotowanym i na tyle sprawnym, żeby nic nam nie zagroziło. Można wtedy pomóc nie tylko sobie, ale także innym" – dodał minister Macierewicz

Druga edycja szkoleń realizowana będzie do 21 kwietnia 2018 r. w 46 obiektach wojskowych i wybranych wyższych uczelniach wojskowych w Polsce, m.in. w: Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Grudziądzu, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu.

Kurs składa się z 10 bezpłatnych, dwugodzinnych lekcji. Aby otrzymać certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia trzeba uczestniczyć minimum w sześciu treningach.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


PILNUJMY POLSKI (ODC.34) - MARSZ 11 LISTOPADA - POLSKOŚĆ TO WIELKA SIŁA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze