Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz w sprawie obowiązkowej służby wojskowej. Zaskoczeni?

kos 21:41 2 marca 2018
fot. Gazeta Polska
Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w Toruniu, gdzie w Centrum Dialogu spotkał się z mieszkańcami, wypowiedział się na temat obowiązkowej służby wojskowej.

– Powinna ona zostać przywrócona jak najszybciej. Wszystkie państwa, która są świadome zagrożenia również pacyfistyczna Szwecja - przywracają, bądź wprowadzają zasadniczą służbę wojskową. Również my robimy to kolejnymi krokami. Może tak trzeba ze względu na to, że „zielona wyspa” Tuska składała się m.in. z rozbudzenia wśród młodzieży strachu i niechęci do służby wojskowej, bazującej jeszcze na powszechnej niechęci z czasów komunistycznych – ocenił były szef MON.

Czasy są już inne, wojsko nie jest dziś narzędziem sowieckim, które niszczy ludzi, a szansą na wielki skok cywilizacyjny tych osób, które w nim są, a także na budowę własnej osobowości i służbę narodowi oraz może być wielką przygodą osobistą. Budujemy nie tylko Wojska Obrony Terytorialnej, Legię Akademicką, ale również budujemy powrót wychowania wojskowego do szkół – dodał Macierewicz.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 107/2) - PROF. JAN ŻARYN - OPOZYCJA TOTALNA WYWOŁAŁA WOJNĘ Z ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze