Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Niemcy prosili nas o przekazanie głębszej analizy działań rosyjskiej agentury wpływu na niemiecką scenę polityczną

MAD 21:53 12 lipca 2017
Telewizja Republika
- W pewnym czasie ze strony niemieckiej proszono mnie, byśmy przekazali władzom niemieckim głębszą analizę agentury wpływu, sposobu oddziaływania Rosjan na scenę polityczną i medialną w Niemczech (...) Nie mam wątpliwości, że Niemcy mają znakomite rozeznanie w swoich sprawach i oddziaływaniu Rosjan na nich. Słusznie doceniają jednak naszą sytuacją i większą wiedzę na temat dywersyjnego działania rosyjskiego - powiedział w TV Republika minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz.

 

- Obywatele RP robią wszystko, by zatrzymać śledztwo i badania komisji. Na miejscu Kasprzaka nie spieszyłbym się do wyborów, bo gdyby do tego doszło, pan Kasprzak większych szans by nie miał. Swoją szansę widzą w zamieszkach, stwarzaniu spirali nienawiści. To jest taktyka z lat 60. w zachodniej Europie. Tam była sytuacja, że zdestabilizowano system społeczno-polityczny, dysponując mniejszością i napędzając spiralę nienawiści - dodał.

Sojusz rosyjsko-chiński wraca i demonstruje swoją obecność

Minister mówił również o planowanym jutro spotkaniu ministrów obrony Grupy Wyszehradzkiej i potencjalnych zagrożeniach ze strony Rosji.

- Grupa Wyszehradzka jest jedną z najważniejszych płaszczyzn współpracy Europy Środkowo-Wschodniej. Polska od pół roku kieruje pracami Grupy Wyszehradzkiej i będzie to posiedzenie podsumowujące te prace, ale to spotkanie będzie miało szczególny charakter z uwagi na obecność w Polsce prezydenta Donalda Trumpa i perspektywy polityczno-militarne, które zostały zarysowane oraz ze względu na nasilające się prowokacje ze strony rosyjskiej i narastający klimat pewnej presji z tej strony - powiedział Macierewicz.

- Ćwiczenia ZAPAD cały czas pojawiają się w naszych rozmowach, ponieważ obawiamy się, iż Rosjanie mogą zostawić część armii i wywierać presję na nasze kraje. Nie mniejsza wagę przywiązywałbym do zapowiadanych ćwiczeń morskich - po raz pierwszy od dziesiątek lat wspólnych ćwiczeń chińsko-rosyjskich. To jest sygnał o dużej sile przekazu. Nie było ćwiczeń rosyjsko-chińskich na rosyjskiej zachodniej, a naszej wschodniej granicy. Sojusz, o którym nasi ojcowie pamiętali, od wielu lat lekceważony, wraca i demonstruje swoją obecność. Te ćwiczenia odbędą się w najbliższych tygodniach - podkreślił minister obrony narodowej.

Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
GRY TAJNYCH SŁUŻB (ODC. 25) - AFERA FOZZ I DLACZEGO BALCEROWICZ NIE SIEDZI W WIĘZIENIU?

Wczytuję komentarze...
Najnowsze