Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: MON z nikim się nie spiera

M.N. 9:51 23 listopada 2017
Wikimedia Commons
MON reformuje armię; dużo udało się już robić; są środowiska, które próbują temu przeszkodzić, ale nie jest nim BBN - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz. Szef MON był pytany w radiu Wnet o spór między Ministerstwem Obrony Narodowej a prezydenckim Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. – MON z nikim się nie spiera. MON reformuje, zmienia armię tak, żeby była zdolna obronić Polskę - to jest naszym celem – powiedział.

Macierewicz stwierdził, że są środowiska, które próbują mu przeszkodzić w jego działaniach na rzecz Polski. Zaznaczył, że w żadnym wypadku nie mówi o Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Szef MON stwierdził, że nie będzie komentować słów prezydenta i jest w każdej chwili gotowy do spotkania z nim. W rozmowie poruszono również temat rekonstrukcji rządu. – Spokojnie czekam na decyzję pani premier – mówił Macierewicz. Dodał, że nie rozmawiał z szefową rządu o swojej przyszłości w resorcie obrony. "Nie jest rzeczą, która powinna mieć miejsce, żebym się w tej materii o coś dopytywał. Nie widzę potrzeby takich działań" – podkreślił.

Minister oznajmił również, że trwają rozmowy z innymi krajami na temat wspólnej produkcji okrętów podwodnych.

Zaznaczył, że warto inwestować w polski przemysł, ponieważ to trwała podstawa naszego bezpieczeństwa.

Mówiono także o systemie Patriot. „To także technologie, które będą wprowadzone do polskiego przemysłu” - mówił minister. 

Źródło: Radio WNET

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 FAKTY (ODC.56) - OSTATECZNY DOWÓD NA TO, ŻE BRZOZA NIE MOGŁA ZNISZCZYĆ TUPOLEWA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze