Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Minister obrony narodowej nie powinien publicznie komentować decyzji prezydenta

lml 16:13 9 sierpnia 2017
facebook.com/pg/DPIMON
Wczoraj prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że 15 sierpnia nie odbędą się uroczystości wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich w Siłach Zbrojnych RP.

Zdaniem prezydenta, trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej, oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich.

 Prezydent oczekuje, że w ramach współpracy Biura Bezpieczeństwa Narodowego z Ministerstwem Obrony Narodowej rozwiązania dotyczące systemu kierowania i dowodzenia zostaną wypracowane w najbliższym czasie, co pozwoli na podjęcie stosownych decyzji kadrowych.

Do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy odniósł się szef MON, Antoni Macierewicz. Na antenie Radia Maryja podkreślił, że "minister obrony narodowej nie jest osobą, która powinna publicznie komentować tego typu decyzje prezydenta". Minister dodał, że w Wojsku Polskim są potrzebne nowe kardy oficerskie, bez których nie nastąpi realna zmiana, która jest "niezbędna dla rzeczywistego wzmocnienia armii.

 

Źródło: Radio Maryja, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.59) - CAŁA PRAWDA O SZCZYCIE NATO
Wczytuję komentarze...
Najnowsze