Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Jedną z socjotechnik jest tworzenie sztucznego podziału między nami

kos 20:28 25 lipca 2017
Antoni Macierewicz, szef MONTelewizja Republika
– Co dalej? To pytanie do pana prezydenta. Ustawa dotycząca sądów powszechnych została podpisana. W sprawie weta wczoraj wypowiedziała się pani premier. Reforma sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości jest warunkiem powodzenia wszystkich zmian i reform w Polsce – powiedział w rozmowie z Dorotą Kanią Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, Minister Obrony Narodowej.

 – Wszystkich reform, łącznie z 500 +, jak przywrócenie sprawiedliwego wieku emerytalnego. To kwestie, które są uzależnione od tego czy będzie, czy nie będzie reformy sprawiedliwości. Wymiar sprawiedliwości był ostatnim szańcem niesprawiedliwości w Polsce. Jeśli tej reformy nie będzie, wszystkie inne mogą zostać zniszczone. Zrobimy wszystko, by ta reforma została przeprowadzona Dotychczas nie mieliśmy do czynienia z masowymi protestami. Mieliśmy do czynienia z masowymi upowszechnianiem pewnej akcji, która była sterowana i organizowana. Ona w pewnym wymiarze uzyskała szersze zaplecze. Jej istotą było upowszechnianie i multiplikowanie działań określonej grupy, która za cel wzięła sobie obalenie rządu. Tam nie było celu osiągnięcie dyskusji, jakieś reformy, tam celem było obalenie rządu i wedle niektórych liderów opozycji zemsta na politykach, którzy chcą dokonać zmiany w Polsce. Mówiono, że politycy pójdą do więzienia, było różne formy gróźb, moim zdaniem karalnych – zauważa minister Macierewicz.

"Rzecz w tym, żebyśmy mieli determinację"

 Dorota Kania podkreśliła, że ostatnie sondaże pokazują wzrost poparcia Prawa i Sprawiedliwości i spadek zaufania do wymiaru sprawiedliwości. – Nie jestem zaskoczony sondażami, nie jestem zaskoczony ostatnimi wydarzeniami. Przeżyłem wiele etapów odzyskiwania przez Polskę samodzielnej możliwości kierowania swoim losem. Rzecz w tym, żebyśmy mieli determinację, by przezwyciężać te problemy – komentuje szef MON.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.59) - CAŁA PRAWDA O SZCZYCIE NATO
Wczytuję komentarze...
Najnowsze