Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Łotwa przekazała Polsce nowe nagranie z Tu-154M. Berczyński: Chodzi o korespondencję samolotu z wieżą w Smoleńsku. Mamy zaufanie, że nie jest manipulowane

kg 8:48 23 maja 2016
sejm.gov.pl
"Ciekawe, że właśnie Łotysze mieli dostęp do korespondencji polskiego samolotu z wieżą w Smoleńsku. Bo o takie nagranie chodzi. (...) Jest bardzo czyste i mamy zaufanie, że nie jest manipulowane. Skorelujemy je z dotychczasowym materiałem głosowym, który otrzymaliśmy od Rosjan. (…) Wiemy natomiast, że część nagrania z kokpitu – ta ostatnia, najbardziej istotna – nie była wykorzystana w komisji Millera. Na dziś mogę powiedzieć jedynie, że mamy do czynienia ze zdarzeniami odbiegającymi od normy. Dlatego w komisji Millera uznano, że nie będzie to uwzględniane" – powiedział dr Wacław Berczyński, szef komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej na łamach tygodnika "wSieci" ujawniając, że Łotwa przekazała Polsce niedawno nowe nagrania z prezydenckiego samolotu Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się w Smoleńsku.

Dr Berczyński ujawnił w rozmowie z Markiem Pyzą w tygodniku "wSieci", że Łotwa kilka tygodni temu przekazała Polsce nowe nagrania dotycząca prezydenckiego samolotu Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się w Smoleńsku. Jak dodał, chodzi o korespondencję samolotu z więżą w Smoleńsku. 

Szef komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej przyznał także, że zakupione zostanie bliźniacze skrzydło samolotu, a także zostanie zbudowany model Tupolewa. "Tak. Powstanie wierna kopia samolotu w mniejszej skali. Sprawdzimy, jak Tu-154M zachowuje się w różnych sytuacjach w locie, przy lądowaniu, ze zmiennym położeniem klap, również przy utracie końcówki skrzydła. Pozwoli to ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, czy przy braku fragmentu skrzydła możliwe było wykonanie półbeczki" – powiedział. 

 

Źródło: wSieci,interia.pl, telewizjarepublika.plWczytuję ocenę...
KONIEC SYSTEMU - ODC.75/2 - KRZYSZTOF MRÓZ - DZIŚ W NIEMCZECH ZNOWU OBCHODZI SIĘ URODZINY HITLERA

Wczytuję komentarze...
Najnowsze