Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

List w obronie gen. Andrzeja Błasika. "Dawał pilotom przykład, jak być prawdziwym dowódcą i lotnikiem"

lml 9:46 12 kwietnia 2016
Generał Andrzej BłasikTWITTER/PAFELWOO
Z inicjatywy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych we wszystkich jednostkach Sił Powietrznych, odczytany zostanie list w obronie generała Andrzeja Błasika.

Pod listem skierowanym do wszystkich jednostek podpisał się inspektor Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Tomasz Drewniak. Generał apeluje w nim o obronę prawdziwego wizerunku gen. Błasika, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, chwaląc postawę pilota oraz podkreślając jego zasługi.

"Dla nas, ludzi w stalowych mundurach, śmierć naszego dowódcy generała pilota Andrzeja Błasika była szczególnie ciężkim przeżyciem. Generał Błasik, najmłodszy dowódca Sił Powietrznych w historii, był człowiekiem, który rozpoczął proces przemian i unowocześniania Sił Powietrznych" – napisano w liście. "Był człowiekiem, który rozpoczął proces przemian i unowocześniania Sił Powietrznych” – czytamy dalej.

Gen. Drewniak zwraca też uwagę na fakt, że w czasie gdy gen. Błasik dowodził 2. Brygadą Lotnictwa Taktycznego, na polskiej ziemi lądowały pierwsze samoloty F-16. Inspektor Sił Powietrznych ocenia, że generał Andrzej Błasik "swoją postawą dawał pilotom przykład, jak być prawdziwym dowódcą i lotnikiem".

Źródło: naszdziennik.pl

Wczytuję ocenę...


WYDANIE SPECJALNE - DR ROSS, KANIA: JAK OTWARTY DIALOG DĄŻY DO WYWOŁANIA ZAMIESZEK W POLSCE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze