Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lis atakuje Andrzeja Dudę cytując fikcyjne konto jego córki. Przeprasza na Twitterze

ap 8:15 19 maja 2015
screen tvp
Popis "prawdziwego dziennikarstwa" mogli wczoraj obejrzeć widzowie programu "Tomasz Lis na żywo". Prowadzący program cytował wpis z fikcyjnego konta córki Andrzeja Dudy, Kingi, który posłużył zarówno jemu, jak i jego gościowi, którym był Tomasz Karolak, do ataku na kandydata PiS. Za wprowadzenie opinii publicznej w błąd przeprosili na portalach społecznościowych.

Podczas wczorajszego programu "Tomasz Lis na żywo" Tomasz Karolak, aktor znany ze swojej sympatii do Bronisława Komorowskiego nawiązał do wpisu, jaki na portalu społecznościowym miała zamieścić córka Andrzeja Dudy, Kinga. Mówił, że słyszał o tym wpisie, kiedy jechał samochodem z Agnieszką Holland. 

 Ja od początku powiedziałem, że wyczuwam ten teatr kandydata Andrzeja Dudy. Ale mnie tutaj co innego motywuje. Dziś jadąc z konwencji dowiedziałem się, że córka pana Andrzeja wpisała na jednym z portali społecznościowych informację, że tata powiedział, że jak zostanie prezydentem to odda Oskara, którego dostał film "Ida"  mówił Karolak. W tym momencie aktorowi przerwał prowadzący program Tomasz Lis, który "przypadkowo" treść tego wpisu miał przy sobie.

 Ja myślałem, że śnię. Nie wierzyłem własnym oczom i uszom  kontynuował Karolak.

 Ja myślałem, że reżyser Pawlikowski dostał, a teraz się okazuje, że kandydat Duda ma tego Oskara  dodał od siebie Lis.

 Duda teraz będzie decydował o polskiej kinematografii. No to jest zatrważająca buta  oburzał się aktor.

Problem w tym, że wypowiedz cytowana przez obu panów pochodzi z fikcyjnego konta, co każdy dziennikarz przed upowszechnieniem informacji, a tym bardziej jej komentowaniem powinien sprawdzić. 

Zachowanie redaktora naczelnego Newsweeka odbiło się szerokim echem na portalach społecznościowych:

 

Kiedy po programie rozmówcy dowiedzieli się, że tysiącom telewidzów przekazali nieprawdę przeprosili... jeden na Facebooku, drugi na Twitterze.

 Z kolei Karolak stwierdził, że "uległ manipulacji":

 

Szanowni Państwo.Jesli prawdą jest ze cytowany przeze mnie w programie Tomasza Lisa ,wpis Pani Kingi Dudy o oddaniu...

Posted by Tomasz Karolak on 18 maja 2015

 

Do sprawy odniosła się także szefowa sztabu Andrzeja Dudy i wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło, która zapowiedział podjęcie zdecydowanych kroków .

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.130/2) - prof. JAN ŻARYN - NIECH MILCZĄ CI, CO ATAKUJĄ KOŚCIÓŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze