Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lewica wściekła na klinikę Babka Medica. Część pracujących tam ginekologów nie chce przepisywać antykoncepcji hormonalnej

lml 9:48 17 lutego 2017
Flickr/ollografik/CC BY-ND 2.0
"Od kilku dni prywatna przychodnia dla kobiet i dzieci Babka Medica jest atakowana przez środowiska lewicowo-feministyczne. Jest tak tylko dlatego, że część pracujących tam lekarzy ginekologów nie chce przepisywać pacjentkom antykoncepcji hormonalnej. Kobiety, stając w obronie lekarzy, opublikowały w sieci list otwarty, pod którym podpisało się już blisko 20 tys. osób" – informuje dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

Informacja o tym, którzy lekarze odmawiają przepisywania środków antykoncepcyjnych, nie jest żadną tajemnicą – jest dostępna dla każdego, a pacjentki mogą zdecydować, czy chcą skorzystać z usług takiego lekarza. – Najwyraźniej dla lewicy to nie ma znaczenia – komentuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk z organizacji CitizenGo.

Klinikę wyjątkowo zaciekle atakuje portal NaTemat.pl. „Na dwoje Babka leczyła. Gdy gabinet lekarski zmienia się w duszpasterski, kobiety są w niebezpieczeństwie” – straszy autorka tekstu. „»Skandal i totalny zaścianek. Jak wam nie wstyd tak traktować kobiety!« – znana przychodnia naraziła się pacjentkom” – artykuł pod takim tytułem ukazał się z kolei na należącym do Grupy naTemat Mamadu.pl. – Gdyby lewicy chodziło o wolność, wolny wybór, o którym tyle ciągle powtarza, to nie miałaby nic przeciwko temu, żeby w Warszawie istniała placówka – prywatna – w której spokojnie mogliby pracować konserwatywni lekarze i do której z czystym sumieniem mogłyby chodzić osoby o konserwatywnych poglądach – ocenia Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. Jak zaznacza, placówek, w których można otrzymać receptę na antykoncepcję, są dziesiątki. – Jak widać jednak, nie o wolność tu chodzi, ale o narzucenie konkretnego światopoglądu i doprowadzenie do sytuacji, w której ginekologami byłyby wy- łącznie osoby wyznające lewicowe dogmaty – stwierdza dobitnie.

Na stronie internetowej Citizengo.org pojawił się list poparcia dla lekarzy z przychodni Babka Medica. „Wyrażam wsparcie dla pracujących w Państwa klinice lekarzy, którzy nie wydają recept na antykoncepcję i bardzo serdecznie dziękuję za wykonywaną przez nich pracę. Dla wielu pacjentek możliwość skorzystania z usług takich lekarzy jest bardzo ważna” – czytamy w liście, pod którym podpisało się już blisko 20 tys. osób.

Cały artykuł pt. "W obronie klauzuli sumienia" znajdą Państwo w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

Źródło: "Gazeta Polska Codziennie", telewizjarepublika.plWczytuję ocenę...
TAGI:
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze