Lewandowski zrobił różnicę

facebook.com/fcbayern.en

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 w drugiej kolejce Bundesligi. Kapitan Reprezentacji Polski Robert Lewandowski zdobył pierwszego gola, zaś przy drugim strzelonym przez Joshuę Kimmicha asystował.

Spotkanie w Gelsenkirchen było ciekawym widowiskiem rozgrywanym w szybkim tempie. Bayern częściej był przy piłce i prowadził grę przez większość meczu, ale obie drużyny dochodziły do dogodnych okazji bramkowych, długo jednak zawodziła skuteczność. Kilku klarownych sytuacji nie wykorzystał także Robert Lewandowski.

Polak zrobił jednak to co do niego należało w 81 minucie. Javi Martinez popisał się znakomitym prostopadłym zagraniem do wychodzącego na pozycję kapitana reprezentacji Polski, a ten po profesorsku wygrał pojedynek z wychodzącym bramkarzem. W doliczonym czasie gry piłka w kontrze ponownie trafiła do Lewandowskiego, ale tym razem król strzelców poprzedniego sezonu obsłużył podaniem pędzącego prawą stroną Joshuę Kimmicha, który ustalił wynik spotkania.

Po dwóch kolejkach Bayern ma na koncie 6 punktów i osiem strzelonych bramek, z czego połowa jest dziełem Polaka.

Źródło: transfermarkt.pl