Lewandowski ratuje remis. W niedziele wojna z Irlandią

facebook.com/LaczyNasPilka

Polska reprezentacja zremisowała ze Szkocją 2:2 w spotkaniu grupy D eliminacji do EURO 2016 we Francji. Bramkę na wagę remisu w doliczonym czasie gry zdobył Robert Lewandowski. O awans zagramy w niedzielę z Irlandią

To miało być łatwe spotkanie. Polacy rozpoczęli od bramki Roberta Lewandowskiego. W 3 minucie napastnik Bayernu Monachium wykorzystał doskonałe prostopadłe podanie od Arkadiusza Milika. Gra biało-czerwonych wyglądała obiecująco, jednak tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Matt Ritchie. Po zmianie stron Szkoci przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie za sprawą Stevena Fletchera. Gdy już wydawało się, że wyjazd do Glasgow zakończy się zwycięstwem Szkotów, Robert Lewandowski wykazał się instynktem napastnika i ponownie umieścił piłkę w bramce. Dzięki remisowi pozostaliśmy na drugim miejscu grupy D. Szkocie stracili szanse na awans. W równolegle rozgrywanym spotkaniu, Niemcy ulegli Irlandczykom 1:0. Polacy, aby awansować muszą wygrać bądź zremisować z Irlandią, jednak nie każdy remis da nam promocję do EURO 2016. Jedynie 0:0 i 1:1 to wyniki promujące Polskę. W przypadku niekorzystnego rezultatu w Warszawie zagramy w barażach

Źródło: uefa.com