Lewandowski nie przestaje strzelać!

facebook.com/fcbayernmunchen

Bayern Monachium pokonał Augsburg 3:1, a polski napastnik po raz kolejny został bohaterem spotkania. Popularny Lewy zdobył dwie bramki i w tym momencie jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Kapitan naszej reprezentacji otworzył wynik spotkania już kwadrans po pierwszych gwizdku. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło, a w 62. minucie Lewandowski idealnie wybiegł do podania Thiago Alcantary, dzięki czemu został sam na sam z bramkarzem i podwyższył wynik meczu. Po kilku minutach było już 3:0, a piłkę do siatki rywali wpakował Thomas Mueller. Rozmiary porażki w ostatnich chwilach pojedynku zmniejszył Raul Bobadilla.

Po rozegraniu 21. kolejek spotkań ligi niemieckiej, Bayern Monachium jest zdecydowanym liderem i ma aż 8. punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund. W klasyfikacji strzelców prowadzi Robert Lewandowski, który ma na swoim koncie 21. goli strzelonych w 20. spotkaniach. Drugi Aubameyang ma o jedno trafienie mniej.