Legia Warszawa zwycięża w Kielcach

facebook.pl/LegiaWarszawa

W ostatnim meczu tego roku, piłkarzy Legii Warszawa czekał mecz wyjazdowy z Koroną Kielce. Podopieczni Stanisława Cherchesova za wszelką cenę chcieli pokonać rywala by zapewnić sobie pozycje wicelidera przed zimową przerwą. Plan się udał i Legoniści pewnie wygrali 3:1.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku. Obie drużyny raz po raz stwarzały sobie dogodne sytuacje bramkowe. Wynik spotkania otworzyła Korona Kielce w 42 minucie meczu, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Sierpina. Gospodarze jednak nie cieszyli się za długo z prowadzenia. Trzy minuty później wyrównał Guilherme. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.
W drugiej odsłonie dominowali już tylko Legoniści. Dwa zabójcze ciosy zadali w przeciągu czterech minut. W 55 minucie bramkę, po szybkiej i składnej akcji dryżuny, zdobył Michał Kucharczyk. W 59 minucie meczu na listę strzelców wpisał sie super strzelec Legii Warszawa Nemanja Nikolic. Dla Węgra było to już dwudzieste pierwsze trafienie w T-Mobile Ekstraklasie.
Przez reszte czasu tempo gry spadło i klub ze stolicy kraju pewnie dowiózł zwycięstwo do samego końca meczu.
Dla Legii był to ósmy mecz z rzędu w lidze bez porażki. Dzięki zdobytym trzem punktom w Kielcach, przerwę zimową w rozgrywkach spędzą jako wicelider tabeli. W zależności od wyniku Piasta Gliwice w meczu z Lechem Poznań, Legia tracić bedzię maksymalnie pięc punktów do lidera Ekstraklasy. Rozgrywki Legia wznowi 14 Lutego w Warszawie w meczu z Jagiellonią Białystok.