Legia Warszawa remisuje w pierwszym meczu el. do Ligi Mistrzów

facebook.com/LegiaWarszawa

Mistrz Polski Legia Warszawa rozpoczęła dziś bój o piłkarską Ligę Mistrzów. W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do Champions League mierzyli się z Mistrzem Bośni i Hercegowiny HSK Zrinjski Mostar. W dzisiejszym meczu wyjazdowym ,,Wojskowi” tylko zremisowali 1:1.

Legia Warszawa nie zaczęła nowego sezonu dobrze. Kilka dni temu w meczu o Superpuchar Polski, przegrali na własnym stadionie z Lechem Poznań aż 1:4. Złe wrażenie jakie zostawili mieli zatrzeć w dzisiejszym spotkaniu.

W pierwszej połowie meczu goli nie oglądaliśmy. Obie drużyny nie zaprezentowały wysokiego poziomu gry. Legia starała się grać atakiem pozycyjnym, jednak rywali dobrze się bronili, czasem nawet i całą drużyną na własnej połowie. Po pierwszej części gry na wyróżnienie zasłużył Guilherme, który odważnie konstruował akcję ofensywne, a także udzielał się w obronie. Jednak sam zawodnik meczu nie wygra.

Druga połowa to już zdecydowanie lepszy obraz gry u obu zespołów. Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszli ,,Wojskowi”. W 49. minucie bramkę dla Mistrzów Polski zdobył najlepsze strzelec klubu poprzedniego sezonu, Nemanja Nikolić. Gospodarze meczu, którzy do tej pory byli schowani na własnej połowie, niestety dla Legii zdołali wyrównać niespełna 10. minut później. Gola wyrównującego zdobył Katanec. Ta bramka sprawiła, że gospodarze poczuli się mocniej i chcieli spróbować wyjść na prowadzenie. To sprawiło, że się otworzyli co dało szanse piłkarzom Legii na jakiś kontratak. Jednak wszelkie sytuacje bramkowe kończył się nie powodzeniem. Do końca meczu więcej goli już nie zobaczyliśmy. Legia Warszawa remisuje na wyjeździe 1:1.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w Warszawie już w najbliższy wtorek o godzinie 20:45.