Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kutta: Nauka polega na tym by problemy rozwiązywać

am 8:24 26 października 2017
youtube.com
Gościem porannego programu był Janusz Kutta, profesor nadzwyczajny KPSW, prorektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Omówił kwestie związane z nadchodzącym kongresem "JEDEN ŚWIAT-WIELE KULTUR" Głównym motywem będzie dialog międzykulturowy i wymiana myśli o problemach współczesnego świata w szerokim gronie specjalistów.

– Wielokulturowość, dialog międzynarodowy to pojęcia, którymi operuje się bardzo powszechnie i podkłada pod to wszystko co nie ma z nimi wiele wspólnego. Trudno mi teraz powiedzieć jakie będą konkretne rezultaty konferencji. Nie lękam się, że wystąpią kontrowersje, bo to dowiedzie, że zainteresowanie problemem jest, a to chodzi. Nauka polega na tym by problemy rozwiązywać. W krajowych sesjach jest kilkadziesiąt zróżnicowanych problemów, które potrzebują dyskusji - skomentował Janusz Kutta.

– Gośćmi kongresu będą minister Jarosław Gowin, Federico Lombardi, naczelny rabin Michael Schudrich oraz mufti Tomasz Miśkiewicz. W 2015 r. patronat nad kongresem dzierżył prezydent Andrzej Duda. To tylko pokazuje jakim zainteresowaniem cieszy się wydarzenie. Wszystko co będziemy rozważać, to zjawiska bardzo doniosłe. Obecność osób, które Pan wymienił to dodatkowy element by niektóre zagadnienia szerzej rozważyć - podkreślił Janusz Kutta, profesor nadzwyczajny KPSW, prorektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

Kongres odbędzie się 26-27 października 2017 r. w Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze