Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kurs złotego rośnie. Finansowe konsekwencje zmiany szefa rządu

am 10:32 8 grudnia 2017
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Po zapowiedzi zastąpienia na stanowisku szefa rządu Beaty Szydło przez Mateusza Morawieckiego kurs złotego umocnił się wobec euro.

Około godz. 9:00 za euro trzeba było zapłacić 4,20 zł; za dolara 3,58 zł; za franka 3,59 zł; za funta 4,83 zł.

– Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi umocnienie złotego wobec euro i franka oraz podtrzymanie presji względem dolara oraz funta - podkreślił Konrad Ryczko z DM BOŚ.

– Pierwsza reakcja rynku jest raczej pozytywna – Morawiecki jest jednak człowiekiem "z rynku", a sama zmiana tłumaczona jest również, przez obserwatorów, chęcią ocieplenia stosunków z Brukselą. Z uwagi na realizację spodziewanego scenariusza trudno obecnie zakładać mocniejszą reakcję inwestorów na wczorajsze wydarzenia - zaznaczył Ryczko.

– Na większości zestawień kursy znajdują się blisko punktów odniesienia, czekają na mocniejsze impulsy z rynku bazowego - dodał.

Analitycy z Zespołu Analiz i Prognoz Rynkowych Banku Pekao SA twierdzą, że zmiana na stanowisku Prezesa Rady Ministrów i  spodziewana rekonstrukcja rządu nie powinny znacznie wpłynąć na sytuację krajowego rynku finansowego.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 121/1) - DOROTA KANIA UJAWNIA SENSACYJNE NAGRANIA ROZMÓW WAŁĘSY Z MILICJANTAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze