Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kubicki: Zeznania świadków są szokujące - ludzie zostali sprzedani jak kartofle czyścicielom kamienic

EP 7:50 19 października 2017
Telewizja Republika
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w poranku w Telewizji Republika był Oliwer Kubicki, rzecznik komisji weryfikacyjnej. Rozmowa dotyczyła aktualnych prac komisji ds. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie.

– Niedługo łatwiej będzie znaleźć członka PO, który nie reprywatyzował niż reprywatyzował. Nawet osoba, która została wysłana do Hanny Gronkiewicz-Waltz, czyli pan wiceprezydent Pal, także brał udział w reprywatyzacji. Pani prezydent i jej rodzina też brała udział w reprywatyzacji - podkreślił Kubicki. 

"Dwie osoby aresztowane to są byli pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości"

– Są komentatorzy, którzy zwracają uwagę na to, że przy tych rożnych aferach, elementy tych procederów przestępczych miały miejsce także w Ministerstwie Sprawiedliwości. Dwie osoby aresztowane to są byli pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości - zaznaczył Kubicki. 

"Mieszkańcy obawiają się o swoje życie, zdrowie"

– Utrudnianie życia mieszkańcom to jest rzecz karalna, wiemy, że prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. Zawiadamiana też była Najwyższa Izba Kontroli. To szokujące zeznania- ludzie zostali sprzedani jak kartofle czyścicielom kamienic. Jedna z mieszkanek stwierdziła, że szybciej wybudowano Pałac Kultury niż się remontuje tę kamienicę. Mieszkańcy obawiają się o swoje życie, zdrowie - mówił rzecznik.  

– Tutaj wprost było porównanie do Pruszkowa i mafii. Mieliśmy symboliczne zderzenie dwóch narracji - mieszkańców, którzy zostali pozostawieni sami sobie i czyścicieli kamienic - stwierdził Oliwer Kubicki. 

– Z ta spółką Feniks mamy do czynienia w wielu miejscach reprywatyzacji. Międzynarodowe powiązania spółki Feniks - jest to w tej chwili badane - podkreślił Kubicki. 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze