Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kto donosił na Polskę do Komisji Europejskiej? Kumpel Sikorskiego

ds 9:39 26 lutego 2017
FLICKR/Eoghan OLionnain/CC BY-SA 2.0
– Analiza przedstawicielstwa Komisji Europejskiej dotycząca przestrzegania praworządności w Polsce zawiera nieprawdziwe, skandaliczne stwierdzenia – stwierdził wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Był on pytany w radiowej Trójce o analizę, jaką przesłał do Brukseli dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w naszym kraju Marek Prawda.

Prawda został w czwartek wezwany do MSZ w sprawie złożenia wyjaśnień w tej sprawie. W ocenie resortu część dokumentu, która odnosi się do rzekomych „prześladowań sędziów protestujących przeciwko planowanym reformom” ma charakter „jednoznacznie paszkwilancki” – głosi komunikat resortu spraw zagranicznych.

Zdaniem wicemarszałka Senatu, stwierdzenia zawarte w analizie są „nieprawdziwe” i „skandaliczne„”.

– Jeśli takie dokumenty czytają komisarze, to trudno się dziwić, że później oni sami wpadają w histerię i wygłaszaj takie bzdury jak choćby komisarz Timmermans – powiedział Adam Bielan.


Zaznaczył, że dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce był wcześniej ambasadorem naszego kraju w Brukseli. – Cztery lata ten dyplomata reprezentował Polskę, więc możemy sobie wyobrazić co głosił, co robił, pracując na tej placówce – mówił.

 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI: KE, UE, Polska, MSZ


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze