Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ks. prałat Kneblewski: ostatnio wielu ludziom ksiądz kojarzy się z pedofilem. To jest absolutne nieporozumienie!

M.N. 17:55 26 lutego 2019
Telewizja Republika
Jedna rzecz jest zaniedbana. Trzeba na etapie odkrywania kapłaństwa uświadamiać i sprawdzać czy to nie jest pewnego rodzaju ucieczka – bo kapłaństwo i celibat to nie może być ucieczka tylko wyrzeczenie – tłumaczył na antenie Telewizji Republika ks. prałat Roman Kneblewski.

„Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić ofiarom nadużyć sprawiedliwość i wyleczenie; wysłuchamy ich, uwierzymy im” - mówił przewodniczący episkopatu Australii abp Mark Coleridge podczas mszy w Watykanie na zakończenie szczytu nt. ochrony nieletnich.

– Jest wokół tej całej wrzawy są pewne świadome wywołane wrażenia. Ostatnio wielu ludziom ksiądz kojarzy się z pedofilem. To jest absolutne nieporozumienie i absurd. (…) W innych grupach zawodowych jest o wiele więcej przypadków pedofili niż u księży – choćby wśród nauczycieli – mówił na antenie Telewizji Republika ks. Roman Kneblewski. 

– Te pojedyncze przypadki są sztucznie nagłaśniane i są też przypadki fałszywych oskarżeń! O tym trzeba pamiętać – podkreślał.

SZCZYT W WATYKANIE 

Papież Franciszek zapewnił dzisiaj, że każdy przypadek pedofilii zostanie potraktowany z najwyższą powagą. Zamykając szczyt w Watykanie apelował o kompleksową walkę z tą plagą i mówił, że jej powszechność nie umniejsza jej potworności w Kościele.

– Jedna rzecz jest zaniedbana. Trzeba na etapie odkrywania kapłaństwa uświadamiać i sprawdzać czy to nie jest pewnego rodzaju ucieczka – bo kapłaństwo i celibat to nie może być ucieczka tylko wyrzeczenie. Jeżeli ktoś nie jest zdolny do założenia rodziny i się tego nie wyrzeka to nie jest zdolny do kapłaństwa - tłumaczył nam ks. prałat Kneblewski. 

Kapłan jest ofiarnikiem i to kapłaństwo musi zawierać element wyrzeczenia – dodał. 

– Trzeba robić swoje na fundamencie modlitwy. Codzienny różaniec, modlitwa, kontemplacja – to dodaje nam siły. Tu chodzi o to, żeby jak najwięcej się modlić i być blisko Boga - powiedział  ks. Kneblewski. 

– Jestem nie tylko kaznodzieją, ale również odbiorcą Słowa Bożego - zaznaczył. 

WIELKI POST

– Trzeba go wykorzystać i nie przespać. Przygotować się na Zmartwychwstanie. Potrzeba postanowienia - to musi być coś, co będzie kosztowało wysiłku - mówił.

– Apeluje – mniej się sami usprawiedliwiajmy patrząc na kapłana, który sieje zgorszenie – mniej to komentujmy, a więcej się módlmy i wspierajmy wszystkich modlitwą - zakończył ks. prałat Kneblewski. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze