Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ks. Bartołd: Na pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej - pojednajcie się!

kos 20:17 10 stycznia 2017
ks. Bogdan Bartołd – proboszcz warszawskiej Parafii Archikatedralnej.
– Na pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej wołamy do wszystkich stron konfliktu, który jest Polsce: Pojednajcie się! – powiedział w trakcie niezwykle emocjonującej homilii ks. Bogdan Bartołd, proboszcz warszawskiej Parafii Archikatedralnej. Dziś odbyła się 81 miesięcznica katastrofy smoleńskiej.

– Czy nie możemy naszych sporów ojczystych rozwiązywać w naszym, polskim domu Dlatego dzisiaj przez pamięć i miłość do wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej prosimy, aby byli oni dla nas latarniami morskimi, w których zawiera się troska o Polskę. Musimy zdać sobie sprawę, że jedynym prorockim słowem dla nas na dzisiaj jest zwrócić się do Boga. Boga zaprosić na naszą Polską ziemię. Bo tylko słowo Jezusa ma moc i potrafi pokonać złego – dodał ks. Bogdan Bartoł.

– Dzisiaj na tej Mszy św. Jednoczy nas nie tylko pamięć o ludziach, którzy zginęli pod Smoleńskiem, ale może jeszcze bardziej nas tu gromadzi wdzięczność i zobowiązanie za to dziedzictwo, które nam pozostawili. Aby to dziedzictwo ochronić i przekazać następnym pokoleniom. Bo nikt nas nie zwolnił z miłości do ojczyzny – powiedział ks. Bartoł.

Źródło: Telewizja Republika / niezalezna.plWczytuję ocenę...
PŁOMIENNE PRZEMÓWIENIE MATEUSZA MORAWIECKIEGO o POLSKIEJ TWIERDZY NA ZJEŹDZIE KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ"

Wczytuję komentarze...
Najnowsze