Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Król: Największą winą Misiewicza jest to, że jest on wieloletnim współpracownikiem Macierewicza

EmaPob 11:36 20 września 2016
Marek KrólTelewizja Republika
Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie "Republika na żywo" był publicysta Marek Król. Rozmowa dotyczyła bieżących spraw w polskiej polityce- zawieszenia Bartłomieja Misiewicza w MON, debaty ws. podatku handlowego w Polsce, a także odtajnienia zbioru zastrzeżonego IPN.

– Główną winą Misiewicza jest to, że jest on wieloletnim współpracownikiem Antoniego Macierewicza- mówił na antenie Telewizji republika Marek Król. - I jeszcze to, że podniósł swoją dłoń na nieakredytowaną placówkę NATO, w której przegonił starych wojskowych jeszcze ze szkół sowieckich - dodał gość programu.

"Odnoszę wrażenie, że rządzący tracą kontakt z rzeczywistością"

– Zaangażowanie w radzie nadzorczej było zupełnie niepotrzebne - stwierdził Marek Król. - Świadczy ono trochę o braku kontaktu z rzeczywistością. Odnoszę wrażenie, ze rządzący zaczynają tracić kontakt z realnym światem. to mnie niepokoi- dodał Król. 

– Dobrze, że CBA w Polsce działa. Oznacza to, że w rządzie  istnieje mechanizm samoobronny - powiedział gość programu. - Nie musimy czekać, tak jak w przypadku PO do nagrania rozmów, żeby dowiedzieć się, co się dzieję- stwierdził Król. 

"Jestem przeciwny dymisji Misiewicza"

– Jestem przeciwny dymisji Misiewicza, ponieważ jest to działanie porównywalne do prl-owskiego polowania z nagonką- stwierdził Król. - Od wielu lat obserwuje , że zawsze jest tak, że kiedy dana partia zwycięża, to pojawiają się tzw. klienci, którzy na tym zyskać - dodał gość programu. 

"Unia broni dużych koncernów"

– Przypomnę incydent-  2 duże sieci niemieckie (Lidl I Kaufland), dostały od banku bardzo wysoki kredyt po to, by mogły "kolonizować" kraje Europy Wschodniej. Sądzę, że lobbing tych dużych sieci powoduje, że Komisja Europejska zachowuje się, tak jak się zachowuje - podkreślił Król.

– Co ma Komisja Europejska do systemu handlu w Polsce? - pytał Marek Król. - Podpisaliśmy pewne porozumienia międzynarodowe, których musimy przestrzegać, ale tak głęboka ingerencja Komisji w sprawy polskie jest przesadzona. To na pewno wina lobbingu- my jako mniejsi dostajemy niesłusznie po uszach. Unia broni dużych koncernów - stwierdził Król. 

"Pewne autorytety na pewno upadną"

– Jeżeli chcemy skończyć z PRL-em, należy odtajnić zbiór zastrzeżony IPN-u- mówił publicysta. - Zawsze tłumaczono nam, że są to ludzie wykorzystywani w interesach międzynarodowych, np. dyplomaci, sportowcy, ludzie nauki. Pewne autorytety na pewno upadną, ale cóż to za autorytet napompowany przez służby?- zakończył Marek Król. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - JOLANTA HAJDASZ - TO CO PROPONUJE LGBT WS. WYCHOWANIA DZIECI PRZERAŻA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze