Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kownacki: Nigdzie nie zarejestrowano dokumentu, który potwierdza zrzeczenie się przez Polskę roszczeń

EmaPob 15:15 4 sierpnia 2017
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Wiceszef MON Bartosz Kownacki podkreślił w piątek na antenie Polskiego Radia, że istnieje możliwość domagania się od strony polskiej odszkodowania od Niemiec za straty poniesione w czasie II wojny światowej. - Są podstawy formalno-prawne, by domagać się reparacji wojennych od Niemiec, bo nigdzie nie zarejestrowano dokumentu, który potwierdza zrzeczenie się przez Polskę takich roszczeń - mówił Kownacki.

Wiceszef MON podkreślił na antenie Polskiego Radia, że sprawa domagania się odszkodowań wojennych od Niemców nie jest sprawą świeżą i powraca do dyskursu publicznego co jakiś czas. - To nie jest sprawa, która dzisiaj się pojawiła, ona jest w tym dyskursie publicznym - zaznaczył wiceszef MON.

– Formalno-prawne podstawy są, dlatego, że nigdzie nie zarejestrowano żadnego dokumentu, który potwierdzał zrzeczenie się roszczeń ze strony. Polski  Polska w okresie komunizmu nie była państwem suwerennym, co wszyscy wiemy, i dzisiaj nie ma takiego aktu - stwierdził Kownacki. 

– Jeżeli my słyszymy, że wielką łaską są fundusze unijne, które dostajemy od UE, w tym od Niemiec, to warto to zestawić ze stratami wojennymi, które strona polska poniosła" - powiedział Kownacki na antenie Polskiego Radia. 

 

 

Źródło: polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.59) - CAŁA PRAWDA O SZCZYCIE NATO
Wczytuję komentarze...
Najnowsze