Kowalczyk i Jaśkowiec trzecie w sprincie drużynowym

FLICKR/OSKARLIN/CC BY-SA 2.0

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec wywalczyły brązowy medal w sprincie drużynowym techniką dowolną w narciarskich mistrzostwach świata. W szwedzkim Falun tytuł wywalczyły Norweżki Maiken Caspersen Falla i Ingvild Flugstad Oestberg.

Norweżki finał ukończyły w czasie 14.29,57. Drugie były reprezentantki gospodarzy Stina Nilsson i Ida Ingemarsdotter, które straciły do triumfatorek 8,17 s. Kowalczyk i Jaśkowiec minęły metę 0,31 s później.

To pierwszy w historii polski medal MŚ w tej konkurencji. Kowalczyk ma ich łącznie w dorobku osiem - dwa złote oraz po trzy srebrne i brązowe. Jaśkowiec nigdy wcześniej nie stanęła na podium imprezy tej rangi.

W tym sezonie Pucharu Świata tę konkurencję rozegrano tylko raz. W styczniu w estońskiej miejscowości Otepaeae Polki również zajęły trzecie miejsce, także za Norweżkami i Szwedkami