Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kontrole w escape roomach - w 220 obiektach wykryto nieprawidłowości, 59 zamknięto

PR 11:59 22 stycznia 2019
unit9.com
Po kontrolach przeprowadzonych w escape roomach, na 418 skontrolowanych lokali, nieprawidłowości wykryto w 83. Wyłączonych z użytkowania zostało 59 obiektów.

We wtorek minister Kwieciński przedstawił wyniki kontroli w escape roomach, jaką przeprowadził Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Dotychczas skontrolowano 418 obiektów, do kontroli pozostały jeszcze 54.


Minister poinformował, że spośród 418 skontrolowanych obiektów w 220 przypadkach wszczęto postępowania administracyjne. W efekcie tych postępowań wyłączonych z użytkowania zostało 59 obiektów (nie może być w nich prowadzona tego typu działalność). Ponadto w stosunku do 115 obiektów nadal toczą się postępowania wyjaśniające.

- Są to postępowania głównie związane z nieprzedłożeniem stosownych dokumentów, takich jak np. książka obiektu budowlanego, protokoły z kontroli okresowych stanu technicznego czy zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania - powiedział Kwieciński.

Poinformował, że nieprawidłowości nie stwierdzono tylko w 83 obiektach.

- To pokazuje potężną skalę niespełniania wymogów przepisów - ocenił minister. 

4 stycznia w lokalu z pomieszczeniem typu escape room w Koszalinie wybuchł pożar, w którym zginęło pięć dziewcząt, a jeden mężczyzna doznał ciężkich poparzeń. 

Źródło: IAR, Telewizja Republika, Twitter

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze