KONIECZNIE PRZECZYTAJ! Włoski dziennikarz ujawnia nieznany sekret Fatimy. Co Matka Boża ujawniła s. Łucji?

Artykuł

W 100. roku od rozpoczęcia objawień w Fatimie, media szeroko komentują sprawę tajemnic, jakie Matka Boża ujawniła trojgu pastuszkom. Jedna z dzieci, Łucja, miała jednak objawienia jeszcze przez wiele lat po słynnych wydarzeniach z Fatimy. Co wówczas objawili jej Pan Jezus i jego Matka?

S. Maria Łucja od Jezusa i Niepokalanego Serca – dziewczynka z Fatimy, która po śmierci Franciszka (1919) i Hiacynty (1920) wstąpiła w wieku lat czternastu do zakonu – również za klauzurą miewała widzenia i rozmawiała z Maryją i Jezusem. Ta prosta zakonnica, aż do roku 1997 spisywała także tekst nazwany: „Apele orędzia fatimskiego”. Kongregacja Nauki Wiary całkowicie go zaaprobowała i umożliwiła wydanie. Co się w nim znalazło?

 

Wizjonerka przyznała, że jako dziecko nie była w stanie zrozumieć wszystkiego, co chciała przekazać przez nią i jej towarzyszy Matka Boża. Minęło wiele lat nim zaczęła sama czytać Pismo Święte i, także w jego świetle, na nowo odczytywać usłyszane niegdyś słowa. Jak czytamy w książce pt. Fatima. Cała prawda. Historia i tajemnica autorstwa Saverio Gaety, na tej właśnie drodze, s. Łucja sformułowała 20 apeli – wezwań, które płyną z Fatimy dla każdego, kto zechce słuchać.

 

Oto niektóre z nich:

Mój Boże, wierzę. Wiara stoi u podstaw całego życia duchowego. Bo wszystko dzieje się poprzez wiarę (…).

Wielbię. Przesłanie kieruje naszą uwagę na pierwsze przykazanie Boże: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną” – Bo tylko On jest godzien tego, by być wielbionym przez swoje stworzenia, a uwielbienie Boga jest obowiązkiem i przykazaniem, związanymz miłością,uznaniem i wdzięcznością (…).

Ufam. Cała nasza nadzieja musi zostać złożona w Panu,

ponieważ jest jedynym prawdziwym Bogiem – Bo to jest jedyna droga jaka prowadzi do miejsca, które Jezus przygotował dla nas w niebie.

Błagam Cię o wybaczenie. Wszyscy potrzebujemy Bożego przebaczenia (…) – Trzeba też prosić o przebaczenie za tych, którzy nie wierzą, za tych, którzy nie wielbią, za tych, którzy nie ufają, i za tych, którzy nie kochają (…).

Módlcie się, wiele się módlcie! Nasza modlitwa musi być spotkaniem miłości dziecka, która rozpływa się w sercu Ojca Jest też miłością Ojca, który pochyla się nad dzieckiem, słucha słów

dziecka, jego próśb, jego wielbień, jego podziękowań i spełnia jego prośby (…) – Jest wiele sposobów, by się modlić, ale jeden jest najlepszy (…)

Składajcie wciąż Najwyższemu modlitwy i ofiary (…)Każdy z nas ma obowiązek poświęcania się dla naprawy naszych grzechów i grzechów naszych braci, (…) o to prosi nas Bóg i tego od nas oczekuje; każde nieuczynione dobro jest brakiem.

Bierzcie i spożywajcie Ciało i Krew Jezusa Chrystusa (…)Jeśli nie będziemy przyjmować Komunii Świętej, nie będziemy mieli w sobie życia łaski, życia nadnaturalnego (…).

Codzienne odmawianie różańca (…) modlitwa różańcowa dostępna jest dla wszystkich. – Po Mszy modlitwa różańca jest najmilszą modlitwą, jaką możemy ofiarować Bogu, a tym samym bardzo owocną dla naszych dusz.

Uświęcenie rodziny. Bóg powierzył rodzinie misję współpracowania z Nim w dziele stworzenia. – Mamy naśladować Świętą Rodzinę z Nazaretu, rodzicom została powierzona poważnai odpowiedzialna misja.

Przesłanie przekazane nam przez troje dzieci jest wciąż aktualne. Nikt nigdy nie ogłosił, że tajemnice fatimskie się wypełniły. Dzisiaj, gdy znamy ich treść, warto raz jeszcze posłuchać przed czym ostrzega i do czego zachęca nas fatimska Pani.

 

Saverio Gaeta, Fatima. Cała prawda. Historia i tajemnica, wydawnictwo Esprit, Kraków 2017.

fatima_cala_prawda_okladka_300_670

Źródło: Wydawnictwo ESPRIT

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy