Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koniec rajów podatkowych? UE przyjęła "czarną listę" 17 państw

ds 18:55 5 grudnia 2017
poradnikinwestowania.pl
Ministrowie finansów państw Unii Europejskiej przyjęli czarną listę rajów podatkowych, obejmującą 17 państw i terytoriów, które nie współpracują z UE w sprawach podatkowych. W wykazie znalazły się między innymi Panama, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Tunezja.

– Mam nadzieję, że lista pomoże zwiększyć przejrzystość światowego środowiska podatkowego. Chciałbym podkreślić, że to nie są środki karne, ale życzylibyśmy sobie, by te kraje współpracowały bardziej w przyszłości – mówił na konferencji prasowej w Brukseli minister finansów sprawującej prezydencję Estonii Toomas Toniste.

Unia zaznacza, że dzięki liście ma skuteczniej wpływać na zachowanie państw, w których dochody ukrywane są przed fiskusem.

Ministrowie nie uzgodnili od razu sankcji, z jakimi będą się musiały liczyć państwa figurujące w zestawieniu, ale przewidzieli dalszą procedurę, w ramach której mogą być one przyjęte.

Źródło: tvn24bis.plWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM - odc.107/1 - Elżbieta Rybarska: Zostali zabici, spaleni,a następnie zmieleni młynkiem, którym mieli się paszę dla świń

Wczytuję komentarze...
Najnowsze