Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komu tak naprawdę służy Związek Polaków na Litwie?

sm 14:43 31 maja 2018
Wczoraj europoseł Mirosław Piotrowski wypowiedział się nt. złożonego przez Zarząd Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie zawiadomienia do Prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez Zarząd Główny Związku Polaków na Litwie. Dziś Zarząd Fundacji opublikował specjalne oświadczenie w tej sprawie.

W połowie stycznia 2017 roku Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”, wykonując obowiązki związane z nadzorem sprawozdań oraz oceną merytoryczną i finansową wydatkowania dotacji dla Zarządu Głównego Związku Polaków na Litwie, stwierdziła rażące naruszenia prawa polskiego oraz podstawowych zasad rachunkowości. Jednoznacznie stwierdzono, że część dotacji przekazanych Zarządowi Głównemu Związku Polaków na Litwie nie została wykorzystana zgodnie z umową, bądź też w ogóle nie została zrealizowana, co starano się zataić przed Zarządem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Mając na uwadze troskę o zapewnienie pełnej transparentności wydatkowania polskich środków publicznych oraz realizację dotacji zgodnie z prawem, Zarząd Fundacji po wykryciu i potwierdzeniu nieprawidłowości formalno-prawnych i rachunkowych, zawiadomił prokuraturę o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” i Skarbu Państwa. Zarząd Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” wniósł o wszczęcie postępowania przygotowawczego i podjęcie niezbędnych czynności dowodowych.

Z uwagi na międzynarodowy charakter sprawy, mogący mieć wpływ na interesy Państwa Polskiego, ustalono specjalny tryb procedowania. Na wniosek poszkodowanego prokuratura zarządziła klauzulowy tryb procedowania zgodny z obowiązującym prawem.

W chwili obecnej, z uwagi na toczące się postępowanie oraz jego szczególny charakter, Zarząd Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” nie może udzielać bardziej szczegółowych informacji.

Zarząd Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”

Trzeba przyznać jedno: coś dzieje się w Związku Polaków na Litwie co napawa pesymizmem. Miejmy nadzieję, że wkrótce dowiemy się szczegółów. 

 

A oto co piszą o Polsce członkowie Związku Polaków na Litwie:

25 maja 2018 r.

Zw.lt - „Mackiewicz po spotkaniu z ambasador: „To jest antypolska działalność”: http://zw.lt/wilno-wilenszczyzna/mackiewicz-spotkaniu-z-ambasador-jest-antypolska-dzialalnosc/

 

26 maja 2018 r.

Zw.lt – Trwa zjazd ZPL. Miażdżąca krytyka Mackiewicza wobec Polski: http://zw.lt/wilno-wilenszczyzna/trwa-zjazd-zpl-miazdzaca-krytyka-mackiewicza-wobec-polski/

 

Zw.lt – Mackiewicz ponownie prezesem ZPL. „Będę zarządzał związkiem nawet z celi”: http://zw.lt/wilno-wilenszczyzna/mackiewicz-ponownie-prezesem-zpl-bede-zarzadzal-zwiazkiem-nawet-z-celi/

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


ZAMACH NA CHRZEŚCIJAN W SRI LANCE TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA - CZARNECKI, ŻÓŁTANIECKI, KANIA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze