Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejny tysiąc terytorialsów złożyło przysięgę

kos 14:18 29 października 2017
mon.gov.pl
W sobotę w Siedlcach i w Grajewie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej składali przysięgę wojskową. Na uroczystościach obecny był sekretarz stanu w MON Michał Dworczyk. - Składając przysięgę wojskową, nie tylko przekraczacie granicę dzielącą rekruta od żołnierza, ale też zaciągacie ważne zobowiązanie. Przyrzekacie, że będziecie wiernie służyć Ojczyźnie, aby zapewniać jej niepodległość i suwerenność, a społeczeństwu bezpieczeństwo i pokój – napisał w liście do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W weekend w sześciu miejscowościach na terenie wschodnich województw odbywają się przysięgi wojskowe kończące przedostatni cykl szkoleń podstawowych i wyrównawczych zaplanowanych na ten rok w Wojskach Obrony Terytorialnej. W szkoleniach tych uczestniczyło ponad 1100 ochotników.

- Dziś wstępujecie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, nowego oblicza polskiej armii, rodzaju Sił Zbrojnych, który w sposób szczególny wiąże obywateli z armią i zadaniem obrony Ojczyzny. Do wojsk, które czerpią tradycje z wielkiego doświadczenia armii obywatelskiej. W naszej historii wojska obywatelskie powoływane były w sytuacjach najwyższego niebezpieczeństwa. Tak działo się podczas powstań narodowych, tak było w roku 1920 i tak było, gdy powoływano Armię Krajową. Wojska obywatelskie walczyły z okupantem niemieckim i sowieckim. Dziś na Wojska Obrony Terytorialnej czekają inne zadania. Zadania codziennej pracy, służby Ojczyźnie i armii polskiej. Jestem przekonany, że wraz z Waszymi dowódcami sprostacie temu zadaniu – napisał w liście do żołnierzy WOT minister Antoni Macierewicz.

Szef MON w liście podziękował nie tylko żołnierzom za gotowość służby Ojczyźnie, ale także dowódcy jednostki, instruktorom, którzy prowadzili szkolenia oraz rodzinom i bliskim żołnierzy. - Pragnę wyrazić mój największy szacunek dla żołnierzy - ochotników odbywających służbę w 1. Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. płk. Władysława Liniarskiego. Dzisiejsza przysięga wieńczy intensywne szkolenie wojskowe, podczas którego poznaliście własne możliwości, zapoznaliście się z żołnierskimi obowiązkami i wojskową dyscypliną. Wasza patriotyczna postawa oraz ofiarność i oddanie służbie zasługują na najwyższy szacunek. Kierujecie się wartościami, które przyświecały Waszym przodkom: honorem i miłością Ojczyzny – dodał minister Macierewicz. 

- Bądźcie dumni z munduru jaki zakładacie, ale pamiętajcie, że za tym mundurem stoi historia oręża polskiego, któremu zawdzięczamy niepodległość i suwerenność naszego kraju – mówił podczas przysięgi do żołnierzy WOT sekretarz stanu Michał Dworczyk. Wiceminister podziękował także żołnierzom za ich zobowiązanie wobec Ojczyzny, które podjęli jakiś czas temu, a które dziś w Siedlcach zostało potwierdzone przysięgą.

 

 

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 fakty (odc.57) - T. ZIEMSKI - TEZA Z BRZOZĄ BODINA NIE PRZEKONUJE. OTO DOWÓD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze