Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne słowa krytyki ze strony Izraela

am 20:18 17 lutego 2018
– Słowa premiera Polski w Monachium były oburzające - określił premier Netanjahu. Izraelski polityk zarzuca nam problem niezrozumienia historii i braku wrażliwości na tragedię narodu żydowskiego. "Niedługo z nim porozmawiam" – zapowiedział.

Podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, dziennikarz Ronen Bergman zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego, przedstawiając mu historię swojej matki urodzonej w Polsce. Ta przeżyłą Holokaust, jednak wielu członkom jej rodziny nie było to dane, ponieważ zostali zadenuncjowani na Gestapo przez Polaków. Bergman dodał, że gdyby opowiedział taką historię w Polsce, zostałby uznany za przestępcę. Zakończył pytaniem: "Co wy próbujecie zrobić? Dolewacie oliwy do ognia".

– Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy zbrodniarze. Tak jak byli żydowscy zbrodniarze, tak jak byli rosyjscy zbrodniarze, czy ukraińscy - nie tylko niemieccy - odpowiedział premier Morawiecki sugerując, że sprowadzanie prawdy historycznej do marginalnych sytuacji nie ma najmniejszego sensu.

Źródło: Do Rzeczy

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (K. GÓJSKA) - PROF. KAROL KARSKI O TIMMEMANSIE: Są tacy politycy, którzy dużo krzyczą, ale nic konkretnego z tego nie wynika
Wczytuję komentarze...
Najnowsze