Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne przesłuchania ws. Amber Gold. Świadek Łukasz Daszuta odmówił składania zeznań

EP 13:40 10 października 2017
Twitter.com
Były członek rady nadzorczej Amber Gold Łukasz Daszuta odmówił we wtorek zeznań przed sejmową komisją śledczą, powołując się na fakt, że jest obrońcą szefa spółki Marcina P. w sprawach wyłączonych z głównego postępowania co do Amber Gold.- Jeśli państwo nie możecie mojego stanowiska zrozumieć, czy nie chcecie, to trudno - mówił były członek rady nadzorczej Amber Gold Łukasz Daszuta. - Czy jeśli pojawia się podejrzenie tworzenia fikcyjnej faktury, to wchodzi to w skład tajemnicy obrończej? - pytała Małgorzata Wassermann.

Daszuta odmówił we wtorek złożenia przysięgi świadka i odmówił przystąpienia do przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Powołał się na fakt, że jako obrońcę Marcina P. "obowiązuje go zakaz dowodowy".

– Komisji jest znana pana rola jako obrońcy - odpowiedziała szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS). - Pan doskonale wie, że pełnił pan również funkcje i zadania w tej firmie i w pozostałych powiązanych, które nie są w żaden sposób powiązane ze stosunkiem obrończym, czy tajemnicą adwokacką - dodała. Zapowiedziała, że komisja nie będzie go przesłuchiwać na okoliczności objęte tajemnicą obrońcy czy adwokata.

Mimo tego, Daszuta konsekwentnie odmawiał składania zeznań i milczał. 

Źródło: TVP Info, Twitter.com

Wczytuję ocenę...


SALONIK POLITYCZNY (ODC.231) - OTO CO TAK NAPRAWDĘ STAŁO SIĘ PODCZAS WIZYTY PREZYDENTA DUDY W USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze