Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne kilometry drogi ekspresowej oddane. Z Zielonej Góry do Szczecina pojedziemy komfortowo

kos 21:50 20 października 2017
wikipedia / Kwesto / CC
I etap dobudowy drugiej (wschodniej) jezdni na odcinku Sulechów – Zielona Góra Północ został zakończony. Wydana decyzja pozwolenia na użytkowanie dała możliwość otwarcia tras w pełnym przekroju, dzięki czemu ruch od tej pory odbywa się po dwóch jezdniach w obu kierunkach.

Inwestycja podzielona została na dwa etapy. Pierwszy z nich polegał na budowie drugiej jezdni drogi wraz z obiektami mostowymi i całą infrastrukturą poza jednym z mostów na Odrze, który ma powstać w miejscu rozebranego funkcjonującego dotychczas. Rozbiórka starego mostu i budowa nowego w jego miejscu (w ciągu pierwszej jezdni) stanowi zakres II etapu inwestycji, który ma się zakończyć w drugiej połowie 2019 roku. Do tego czasu na odcinku Sulechów – Zielona Góra występować będzie jeszcze jedno utrudnienie w postaci zwężenia do jednej jezdni na moście na Odrze.

Zgodnie z podpisaną w kwietniu 2015 roku umową I etap inwestycji miał się zakończyć w sierpniu br., jednak ze względu na konieczność poszerzenia zakresu prac naprawczych na pierwszej jezdni, czas na zakończenie prac został wydłużony do połowy października.

Koszt realizacji obu etapów to blisko 300 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

W szczytowym momencie pracowało na budowie 361 osób (kwiecień 2016r.) i ok. 164 jednostki transportowo – sprzętowe (kwiecień 2016r.).

 

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 fakty (odc.57) - T. ZIEMSKI - TEZA Z BRZOZĄ BODINA NIE PRZEKONUJE. OTO DOWÓD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze