Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne europejskie państwo mówi „nie” wizycie tureckiego polityka

MAD 11:26 13 marca 2017
FLICKR.COM/BIROL AYDILEK/CC BY 2.0
Pod koniec marca do Kopenhagi miał przybyć premier Turcji, Binari Yildrim. Szef duńskiego rządu uznał, że w związku z sytuacją na linii Turcja-Holandia, spotkanie powinno odbyć się w innym terminie.

„W normalnych okolicznościach byłoby dla mnie zaszczytem powitanie premiera Yildrima w Kopenhadze. Odbyłem z nim szczerą i konstruktywną rozmowę podczas spotkania w Ankarze 10 grudnia 2016 r. Jednak obecne ataki retoryczne Turcji przeciwko Holandii, nie mogą być bez znaczenia dla kolejnego spotkania. Tak więc sugeruję mojemu tureckiemu koledze, aby przełożyć nasze spotkanie” - napisał na Facebooku premier Danii, Lars Lokke Rasmussen. Pierwotnie, Yildrim miał przybyć do Danii pod koniec marca.

Rasmussen stwierdził, że Dania przygląda się z dużą uwagą sytuacji w Turcji i rozumie potrzebę spotkania z uwagi na rozmowę o demokratycznych standardach. Uważa jednak, że teraz spotkanie z premierem Turcji byłoby przez Europę zinterpretowane jako znak poparcia dla tureckiej polityki.

Od soboty, z powodu braku zgody strony holenderskiej na przylot do Holandii szefa tureckiej dyplomacji, trwa ostry konflikt dyplomatyczny na linii Holandia-Turcja. Pod placówką dyplomatyczną Turcji w Rotterdamie doszło do zamieszek, a placówki holenderskie w Turcji zostały zamknięte.  

Źródło: Facebook, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


SALONIK POLITYCZNY (ODC.231) - OTO CO TAK NAPRAWDĘ STAŁO SIĘ PODCZAS WIZYTY PREZYDENTA DUDY W USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze