Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kanada: Zakaz noszenia burek wprowadza Quebec

EP 9:40 19 października 2017
Wikipedia/Domena Publiczna
Kanadyjska prowincja Quebec zakazała noszenia muzułmankom zasłon, uniemożliwiających rozpoznanie ich twarzy. Lokalny parlament przyjął ustawę zakazującą zakrywania twarzy przez osoby zatrudnione w służbach publicznych oraz przez klientów korzystających z usług tych służb.

Pracujące w instytucjach publicznych, także w szkołach i szpitalach muzułmanki, które dotychczas nosiły nikab (woal odsłaniający tylko oczy) lub burkę (zasłaniającą całą postać z wyjątkiem oczu) będą musiały zrezygnować z tych zasłon na rzecz chusty. 

Muzułmańskie klientki instytucji publicznych w Quebecu nie będą obsługiwane, jeśli będą miały zasłoniętą twarz. Będzie można, co prawda, poprosić o uczynienie wyjątku, ale nie będzie on przysługiwał, jeśli na przeszkodzie staną względy bezpieczeństwa, możliwość komunikacji lub identyfikacji danej osoby.

Ustawę uchwaliło – większością głosów 66 do 51 – Zgromadzenie Narodowe Quebecu, jednoizbowy parlament prowincji.

Ustawa, autorstwa Partii Liberalnej Quebec a przegłosowana przy poparciu Partii Quebeckiej /Partii Québécois/ i Koalicji na Rzecz Przyszłości Quebec'u, wywołała już protesty zarówno w kręgach obrońców praw człowieka jak i wyznawców islamu w prowincji Quebec.

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze