Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kamiński pluje na premiera Morawieckiego w izraelskiej gazecie

PR 10:30 19 lutego 2018
twitter
Michał Kamiński, którego przynależność polityczną określa się obecnie jako Klub Poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego - Unii Europejskich Demokratów udzielił wywiadu dla „The Jerusalem Post” w którym odniósł się do ostatniej, wypowiedzi premiera Morawieckiego odnośnie pojedynczych przypadków kolaboracji z Niemcami przez przedstawicieli różnych narodów. Kamiński wyraził nadzieję, że premier Morawiecki „jest głupi, a nie bezwzględny”.

Słowa premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że podczas II Wojny Światowej z Niemcami kolaborowali nie tylko Polacy, ale i Żydzi, Rosjanie, czy Ukraińcy wywołały niezrozumiałe oburzenie w środowisku żydowskim.

Premier Mateusz Morawiecki odbył później telefoniczną rozmowę z Premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu. Premierzy rozmawiali o losach ludzi - Żydów i Polaków pod okupacją niemiecką.

 

Słowa premiera Morawieckiego o pojedynczych przypadkach kolaboracji z Niemcami przez Polaków, Żydów, Rosjan czy Ukraińców bardzo oburzyły posła Kamińskiego. Nie wiadomo do końca co powodowało posłem, lecz w rozmowie z izraelskim wydawcą stwierdził, że ma nadzieję iż premier Morawiecki „jest głupi, a nie bezwzględny”.

 

 

Michał Kamiński, którego przeszłość polityczna odnosi się kolejno do takich partii, jak ZChN, Przymierze Prawicy, PiS, PJN, PO a obecnie UED, sam został mocno skrytykowany za stwierdzenie, że byli Żydzi, którzy kolaborowali z sowiecką armią. Słowa te padły w kontekście zrbodni w Jedwabnem. Szybko jednak za nie przeprosił.

Wierzę, że obydwaj, Kaczyński i Morawiecki, nie są antysemitami, a to tylko akt głupoty - powiedział Kamiński, który był przeciwny wprowadzeniu ustawy penalizującej używanie zwrotu "polskie obozy śmierci".

Polityk stwierdził, że powyżsi nie zdają sobie sprawy z tego, jak działa świat.

Równie Ciekawe jest stwierdzenie posła, że wierzy on w przyjaźń polsko-izraelską, ale Polacy, powinni wg niego przeprosić i „powiedzieć prawdę”.

 Ciężko skomentować wywody posła Kamińskiego. Nam, wypada jedynie stwierdzić, że są to słowa skandaliczne.

Źródło: niezalezna.pl, jpost.com, twitter

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 121/1) - DOROTA KANIA UJAWNIA SENSACYJNE NAGRANIA ROZMÓW WAŁĘSY Z MILICJANTAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze