Kamil Stoch zwycięzcą turnieju Raw Air!

wikimedia

Kamil Stoch zajął 6. miejsce w konkursie lotów narciarskich na skoczni w Vikersund. Tym samym Polak zapewnił sobie drugą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata oraz zwyciężył w turnieju Raw Air.

Pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata odnotował Robert Johannson. Całe podium należało do Norwegów. Drugie miejsce zajął Andreas Stjernen, trzeci był Daniel Andre Tande.

Kamil Stoch po skokach na odległości 223 m oraz 237 m zajął 6 miejsce w konkursie.

W drugiej serii wystąpili także Piotr Żyła (12), Dawid Kubacki (16), Stefan Hula (17) oraz Jakub Wolny (27). Do drugiej serii nie udało się awansować Maciejowi Kotowi, który zajął 31 miejsce.

Stoch zwyciężył w turnieju Raw Air. Polak zgromadził 2590.6 pkt. i pokonał będącego w fantastycznej formie Johanssona o 37 punktów. Wysokie, ósme miejsce w klasyfikacji całego cyklu zajął Dawid Kubacki.

Źródło: Telewizja Republika