Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński: Sprawa Smoleńska to sprawa polskiej godności. Nie możemy zgodzić się na kłamstwo

mg 22:37 10 września 2014
Flickr/David Berkowitz/CC BY 2.0
Podczas obchodów 53. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński przypominał, że odkrycie prawdziwych przyczyn tego dramatu jest „sprawą polskiej godności”. – Sprawa Smoleńska (…) to sprawa polska. To sprawa polskiej godności, a także sprawa, która odnosi się bezpośrednio do naszego statusu, jako narodu, do naszych perspektyw w tym trudnym regionie Europy – mówił.

Prezes PiS-u podkreślał, że pojawia się coraz więcej dowodów w tej sprawie, chwaląc tym samym działania Antoniego Macierewicza.

– Dziś wiemy naprawdę dużo. Wiemy dużo, bo pracuje komisja Antoniego Macierewicza, bo spływają z różnych źródeł w Polsce i zagranicą różnego rodzaju informacje – mówił.

Jarosław Kaczyński apelował, aby nie zapominać o tym, co wydarzyło się w Smoleńsku i za wszelką cenę dążyć do prawdy.

– Należy nam się prawda o Smoleńsku, jakakolwiek by ona nie była – zaznaczył.

Zauważył również, że dziś próbuje się uciszyć Polaków, zastraszyć ich.

– Mamy próbę wmówienia, że jesteśmy bezbronni, że wszystko się zawala, że jest jakaś wielka i nieokiełznana siła i może zrobić z nami wszystko, że jedynym wyjściem jest siedzieć cicho. Nie dajmy się zastraszyć – apelował.

Próbując dodać otuchy, nawiązał do słynnych słów Jana Pawła II.

– Nie lękajmy się! Idźmy w tym marszu ku prawdzie. W dalszym ciągu idźmy ku zwycięstwu – przekonywał.  – Wszystko zależy od nas (…). To nie będzie nasze, partykularne zwycięstwo. To będzie zwycięstwo Polski – zakończył swoje przemówienie przed Pałacem Prezydenckim Jarosław Kaczyński.

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze