Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński o Tusku: Premierem był złym, nawet bardzo złym, ale życzę mu jak najlepiej

ap 16:41 31 sierpnia 2014
Jarosław Kaczyński, prezes PiSTelewizja Republika
Premierem był złym, nawet bardzo złym, ale życzę mu jak najlepiej jako przewodniczącemu Rady Europejskiej, gratuluję tego wyboru – powiedział podczas konferencji w Ostrowcu Świętokrzyskim o Donaldzie Tusku, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Jest tylko pytanie, czy będzie to sukces osobisty, czy to będzie sukces Polski – powiedział. Według Kaczyńskiego, jeśli Tusk podejmie się spraw „do załatwienia dla Polski”, takich jak tych związanych np. z pakietem klimatycznym oraz kwestiami związanymi z wizerunkiem Polski na świecie, „to będzie dobre dla kraju".

Zapytany o wpływ wyboru Tuska na wybory samorządowe oraz kampanię wyborczą powiedział: „nie sądzę, żeby był jakoś specjalnie wielki".

Kaczyński odniósł się także do możliwości przeprowadzenia w Polsce przedterminowych wyborów parlamentarnych w związku z wyborem Tuska na szefa Rady Europejskiej i jego zapowiadaną dymisją. Wymienił konstytucyjne możliwości rozwiązania parlamentu przed upływem kadencji, jednak nie powiedział, czy jest zwolennikiem takiego rozwiązania.

– W tej chwili można rozwiązać parlament większością 2/3 pełnego składu i wtedy to jest kwestia naszej decyzji. Nie potrafię powiedzieć w tej chwili, jaka ta decyzja by była, to zależałoby od okoliczności – powiedział

Zdaniem Kaczyńskiego istnieje także druga możliwość skrócenia kadencji - poprzez nieuchwalenie budżetu. – Wtedy prezydent w ciągu dwóch tygodni ma prawo rozwiązać parlament – powiedział.

– Oczywiście taki chwyt jak nieuchwalenie budżetu może być zastosowany. On jest - wbrew temu, co kiedyś twierdzono - zgodny z konstytucją i zgodny z celami konstytucji. W związku z tym zobaczymy, ja w tej chwili nie chcę niczego przewidywać – zaznaczył Kaczyński.

Dodał, że ma nadzieję, iż wybór nowego premiera będzie związany nie tylko „z relacjami tej osoby z Donaldem Tuskiem”. – Byłoby to wtedy bardzo niedobre – ocenił.

Kaczyński przebywa w Ostrowcu Świętokrzyskim m.in. w ramach kampanii przed uzupełniającymi wyborami do Senatu, które 7 września odbędą się w północno-wschodnich powiatach regionu. Kandydatem PiS jest w nich poseł Jarosław Rusiecki.. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze