Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

JUŻ W SOBOTĘ rusza w TELEWIZJI REPUBLIKA nowy program! "REPUBLIKA SZTUKI"

sm 15:00 15 listopada 2017
W najbliższą sobotę o 21.20 rusza nowy program - „Republika sztuki”. Red. Marcin Bąk i dr Janusz Janowski przeprowadzą widzów przez poszczególne epoki rozwoju sztuki Zachodu demaskujące funkcjonujące stereotypy i przekłamania interpretacyjne.

 

Do tej pory w żadnej ze stacji telewizyjnych funkcjonujących na rynku mediów nie było tego rodzaju programu. - Wszędzie prezentowana obowiązująca narracja opisująca sztukę jest ugruntowana w lewicowym paradygmacie kultury, zaciemniającym rzeczywistą istotę sztuki i odrywającym sztukę od jej historycznych korzeni – mówi jeden z prowadzących program dr Janusz Janowski, prezes Związku Polskich Artystów Plastyków - W konsekwencji takiej narracji w świadomości społecznej funkcjonują różnego rodzaju mity, jak ten mówiący, że sztuka jest rzeczą gustu, przy czym sam gust stawiany jest pod pręgierzem krytycznej narracji – podkreśla. - W programie przedstawiana jest historia sztuki oczyszczona z ideologicznych naleciałości i zachowująca kryteria wyrastające z klasycznego źródła sztuki – dodaje.

Republika sztuki będzie emitowana w każdą sobotę o 21.20 ( program będzie można zobaczyć także w niedzielę zaraz po „Politycznej Kawie” Tomasza Sakiewicza o godzinie 13.00)

 

Źródło:

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze