Juventus pokazuje klasę. Real daleki od formy

facebook.com/juvepolandcom

W pierwszym półfinałowym spotkaniu piłkarskiej Ligi Mistrzów Juventus Turyn pokonał na swoim stadionie Real Madryt. Zawodnicy Starej Damy wygrali 2:1 po bramkach Alvaro Moraty i Carlosa Teveza. Trafienie dla zespołu z Madrytu zaliczył Cristiano Ronaldo.

Większość ekspertów jako murowanego faworyta wskazywało zespół z Madrytu. Królewscy bronią tytułu zwycięzcy Ligi Mistrzów z sezonu 2014/2015, jednak w bieżącej kampanii nie są w tak dobrej dyspozycji jak przed rokiem. Podopieczni Carlo Ancelottiego w tabeli hiszpańskiej La Liga zajmują drugie miejsce. Juve w miniony weekend wywalczyło tytuł mistrza Włoch, jednak nikt nie spodziewał się takiego przebiegu spotkania na Juventus Stadium.

Mecz rozpoczął się od prywatnej zemsty Alvaro Moraty. Hiszpan, który przed sezonem opuścił Real Madryt i przeniósł się do Turynu, dobił strzał Carlosa Teveza i wyprowadził swój nowy zespół na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą wyrównał Cristiano Ronaldo. Wynik spotkania w 58. minucie ustalił Carlos Tevez. Argentyńczyk pokonał Ikera Casilliasa z rzutu karnego.

Rewanż odbędzie się 13 maja na madryckim Santiago Bernabeu. Real, aby awansować, potrzebuje zwycięstwa 1:0.

Źródło: reuetrs.com