Justyna Kowalczyk wciąż bez formy w Lillehammer

FACEBOOK.COM/USSA.NORDIC

Norweżka Therese Johaug wygrała w Lillehammer bieg na 5 km techniką dowolną, zaliczany do narciarskiego Pucharu Świata. Justyna Kowalczyk zajęła 28. miejsce. Z Polek szybsze były Sylwia Jaśkowiec - 25. lokata i Ewelina Marcisz - 27. pozycja.

Johaug o 0,3 s wyprzedziła rodaczkę Marit Bjoergen. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna Norweżka Heidi Weng - 10,9.

Jaśkowiec do triumfatorki straciła 48,8, Marcisz 51,4, a Kowalczyk 51,5 s.

Na starcie stanęły jeszcze dwie reprezentantki Polski. Paulina Maciuiszek zajęła 38. miejsce - 58,1 straty, a Kornelia Kubińska 64. - 1.21,1.

Sobotnie zawody to drugi z trzech etapów minicyklu, w którym łącznie można zdobyć 350 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do niedzielnego biegu na dochodzenie zawodniczki przystąpią z zachowaniem różnic czasowych po dwóch wcześniejszych startach.