Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Joanna Lichocka: Jest żelazna zasada z pamięcią o Katyniu - zawsze walczy z nią Kreml

PR 12:51 17 czerwca 2018
Telewizja Republika
Goście redaktora Tomasza Sakiewicza w dzisiejszej „Politycznej kawie” to Joanna Lichocka (PiS), Małgorzata Zwiercan (koło Wolni i Solidarni) oraz Adam Borowski (Klub Gazety Polskiej). Najważniejszymi tematami w programie był wielki zjazd Klubów „Gazety Polskiej” i listu prezesa Jarosława Kaczyńskiego do członków klubów, sukces Polonii amerykańskiej w Jersey City ws. Pomnika Katyńskiego oraz pytania referendalne prezydenta Dudy.

 

Redaktor Tomasz Sakiewicz rozpoczął program od przywołania fragmentu przemówienia premiera Morawieckiego, listu Prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz przemówienia Beaty Szydło do członków Klubów „Gazety Polskiej”, który miał miejsce w Spale.

Joanna Lichocka, która miała zaszczyt odczytać list Jarosława Kaczyńskiego zwróciła uwagę na bardzo ważną kwestię odnośnie Klubów "Gazety Polskiej". Wskazała, że gdyby nie Kluby, nie było by "Dobrej Zmiany".

 

Przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" w Warszaiwe Adam Borowskie stwierdził, że klubowicze to ofiarni bezinteresowni ludzie. Stwierdził, że przypominają mu oni dawną Solidarność.

- III RP świadomie odcięła się od Solidarności, odcięli się od wszystkiego pięknego co się za nią kryło - powiedział Borowski.

 

Redaktor Tomasz Sakiewicz, poruszył w swoim programie także temat pomnika katyńskiego w Jersey City. Wskazał, że obrona monumentu jest ogromnym sukcesem Polonii amerykańskiej i cichej dyplomacji. 

W rozmowie przypomniano, że jedną ze składowych tego sukcesu było uświadomienie społecznościom, że pomnik ma wymiar uniwersalny. Obroniono go dzięki udziałowi grup żydowskich, hinduskich oraz weteranów wojskowych, a stroną, która całe zamieszanie wywołała, była najprawdopodobniej Rosja.

Redaktor Tomasz Sakiewicz przypomniał, że po przesunięciu o kilkadziesiąt metrów pomnika pamięci o Katyniu, stanie on vis-a-cis pomnika pamięci World Trade Center wskazując, że monumenty będą wzajemnie wzmacniały swoje znaczenie.

Kolejnym tematem przywołanym w programie był przyjazd przewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa i rozmowy na temat reformy sprawiedliwości w Polsce. Adam Borowski, stwierdził stanowczo, że na ten pomysł z politykami europejskimi nie powinno się w ogóle dyskutować.

Odmiennego zdania był posłanka PiS Joanna Lichocka.

 

Posłanka stwierdziła jednak, że rząd nie ma zamiaru cofnąć się z reform.

- Żadne pohukiwania polityków europejskich nie zmienią nic. Główne założenia reform są i nie mamy zamiaru się z nich cofać - stwierdziła.

 

Ostatnim, nie mniej elektryzującym tematem programu była propozycja pytań referendalnych prezydenta Andrzeja Dudy.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 121/1) - DOROTA KANIA UJAWNIA SENSACYJNE NAGRANIA ROZMÓW WAŁĘSY Z MILICJANTAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze