Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jest zgoda wojewody mazowieckiego na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego. Zobacz gdzie stanie!

am 15:15 12 marca 2018
google.maps
Pojawiło się zielone światło na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Według nieoficjalnych doniesień RMF FM, wojewoda mazowiecki wydał właśnie zgodę na lokalizację monumentu.

Pomnik stanie przed "Domem Bez Kantów", czyli budynkiem Garnizonu Warszawa., od strony placu Piłsudskiego. Obecnie w tym miejscu znajduje się parking garnizonowy.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego ma być gotowy 11. listopada - samo odsłonięcie planowane jest na obchody stulecia odzyskania niepodległości.

10. kwietnia zaś, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, planowane jest wmurowanie kamienia węgielnego.

Tego samego dnia dojdzie do odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, który zlokalizowany jest na placu Piłsudskiego, 100 metrów od planowanego pomnika byłego prezydenta

Jak dodał, będzie to "klasyczny pomnik, jakich wiele w przestrzeni Warszawy", przedstawiający stojącą postać Lecha Kaczyńskiego, umieszczoną na cokole. Według ministra będzie mniej więcej w tej samej skali, co warszawski pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

Usytuowanie pomnika, przy Placu Piłsudskiego, nieopodal powstającego właśnie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010, Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Grobu Nieznanego Żołnierza jest bez wątpienia godnym miejscem na upamiętnienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 107/2) - PROF. JAN ŻARYN - OPOZYCJA TOTALNA WYWOŁAŁA WOJNĘ Z ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze