Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jest wyrok za katastrofę smoleńską! Prawa ręka Tuska skazana!

sm 13:30 13 czerwca 2019
Były szef KPRM Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na okres dwóch lat próby przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Sąd uznał, że Arabski nie dopełnił obowiązków służbowych. Złożony przez rodziny ofiar akt oskarżenia dotyczył organizacji lotu rządowej delegacji do Smoleńska.

Na Arabskim ciążył zarzut niedopełnienia obowiązków funkcjonariusza publicznego w związku z organizacją lotu prezydenckiego Tu-154M do Smoleńska. 10 kwietnia 2010 roku maszyna rozbiła się w okolicach lotniska wojskowego Smoleńsk-Siewiernyj. W katastrofie zginęło 96 osób.

Oskarżeni w tej sprawie zostali również urzędnicy Monika B. i Mirosław K. oraz pracownicy ambasady RP w Moskwie: Justyna G. i Grzegorz C. Monika B. usłyszała wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Troje pozostałych oskarżonych uniewinniono.

 

W połowie maja prokurator zawnioskował o karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata dla Tomasza Arabskiego. Proces rozpoczął się w marcu 2016 roku. Oskarżycielami są bliscy kilkunastu ofiar katastrofy, m.in. Anny Walentynowicz, Janusza Kochanowskiego, Andrzeja Przewoźnika, Władysława Stasiaka, Sławomira Skrzypka i Zbigniewa Wassermanna.

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


JAKUB ZGIERSKI (MŁOT NA MARKSIZM) - FASZYZM NA LEWICY. OTO FAKTY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze