Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jest już nowa lista leków refundowanych

K. Sz. 18:00 1 maja 2018
pixabay
Na nowej liście leków refundowanych znalazły się nowoczesne terapie dla chorych z nowotworami płuc i nerek, leki dla osób z nadciśnieniem tętniczym oraz cierpiących na akromegalię. Lista zawiera 70 nowych leków i produktów leczniczych. Będzie obowiązywać od 1 maja do końca czerwca.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom resortu zdrowia z ulgą odetchnęli pacjenci chorzy na szpiczaka opornego. Marcin Czech -wiceminister zdrowia w rozmowie dla RMF24 wyjaśniał– Będzie bez zmian, pacjenci nie mają powodów do obaw, że zostaną bez leczenia, nadal będą mieć lenalidomid bez zmian.

Pacjenci tłumaczą, że ten preparat nie wyleczy, ale może wydłużyć życie, wiele osób bez tego leku umiera.
Są również zmiany na liście bezpłatnych leków dla seniorów. Osoby w wieku 75 plus za darmo dostaną preparaty przeciwzakrzepowe, a także leki stosowane w leczeniu chorób płuc, w tym astmy, chorób oczu, tarczycy i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Pojawia się też szansa dla osób chorych na raka płuc. Możliwość zastosowania nowoczesnej immunoterapii. Ta terapia ma szanse pomóc co trzeciemu pacjentowi. Nowotwór płuc jest najczęściej występującym rakiem w Polsce. 

Ministerstwo Zdrowia informuje– W zakresie schorzeń onkologicznych, nowe obwieszczenie wprowadza również nowoczesne technologie lekowe do istniejącego programu leczenia raka nerki (ICD-10 C 64), w którym dodane zostały dwie substancje czynne - niwolumab oraz cabozantynib. "Rozszerzenie programu lekowego pozwoli na wydłużenie czasu przeżycia wolnego od progresji choroby oraz zmniejszenie ryzyka zgonu pacjentów. Niwolumab został także objęty refundacją w ramach programu leczenia opornej i nawrotowej postaci klasycznego chłoniaka Hodgkina (ICD-10 C 81)"

Jak podaje RMF 24– na liście leków refundowanych znalazło się 70 nowych produktów leczniczych, a nie znajdą się na niej 53 produkty obecne w poprzednim obwieszczeniu. Dopłata pacjenta spadnie dla 542 produktów (od 98,19 zł do 1 gr), a wzrośnie dla 481 (od 113,40 zł do 3 gr). Ceny detaliczne spadną dla 1035 produktów (172,94 zł do 1 gr), a wzrosną dla 79 produktów (od 14,64 zł do 2 gr).

Źródło: RMF24

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze