Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jeden dekret i 18 tys. ludzi na bez pracy. Przetasowania w Turcji

am 10:56 8 lipca 2018
twitter.com
Ponad 18 tys. osób zatrudnionych w sektorze publicznym w Turcji, w większości policjantów i przedstawicieli armii, ale też nauczycieli i wykładowców akademickich, zostało zwolnionych – wynika z opublikowanego w niedzielę dekretu władz w Ankarze.

9 tys. funkcjonariuszy policji i ok. 6 tys. członków sił zbrojnych, a także ok. 1 tys. pracowników ministerstwa sprawiedliwości i 650 członków personelu ministerstwa edukacji narodowej, a także 199 wykładowców uniwersyteckich – to liczby ukazujące pozbawionych pracy.

Ten sam dekret zakłada zamknięcie 12 organizacji, trzech gazet oraz stacji telewizyjnej. Podano także, że 148 osób, zwolnionych z racji wejścia w życie poprzednich dekretów, odzyskało posady.

Media twierdzą, że zniesienie stanu wyjątkowego nastąpi już w najbliższy poniedziałek, po zaprzysiężeniu na urząd prezydencki Recepa Tayyipa Erdogana, który w wyborach z 24 czerwca zapewnił sobie reelekcję. Był to jeden z jego postulatów w kampanii wyborczej. 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


ELI BARBUR (TELAWIW ONLINE) - Dezorientacja w sporze Warszawa-Tel Awiw na rękę Moskwie? "To jakieś szaleństwo izraelskiej władzy!"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze