Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Sachajko: Opozycja totalna robi sobie politykę, rozgrywa te matki w Sejmie

PR 8:06 23 maja 2018
Telewizja Republika
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w programie „Prosto w oczy” był poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko. W rozmowie, poruszono temat protestu opiekunów niepełnosprawnych w Sejmie oraz zapowiedzianego na dziś protestu rolników. - Przez 30 lat rolnictwo było niszczone – stwierdził gość Telewizji Republika.

Redaktor Wierzejski, na początku programu rozmawiał ze swoim gościem na temat protestu opiekunów niepełnosprawnych z dziećmi. Poseł wskazał, że nie dziwi się protestującym w sejmie wskazując, że każdy chce, by jego dziecko dobrze i godnie żyło. Gość apelował, by nie rozgrywać tej sprawy politycznie.

- Opozycja totalna robi sobie politykę, rozgrywa te matki w Sejmie – stwierdził poseł.

Według gościa Telewizji Republika, dodatkowe pieniądze, mogłyby pomóc tym osobom usamodzielnić się, dzięki czemu, nie wylądowały by potem w ośrodkach opiekuńczych.

Poseł Jarosław Sachajko w dalszej części programu odniósł się także do mającego odbyć się dziś na terenie Warszawy protestu rolników. Stwierdził, że biorą oni sprawy we własne ręce gdyż przez ostatnie 30 lat, nic w ich sprawie nie było zrobione.

- Dziś o 10 protest rolników. Oni biorą sprawy w swoje ręce. Przez 30 lat rolnictwo było niszczone, puszczone na wolny rynek. Teraz jest etap ginięcia - powiedział.

Poseł wskazał także, że ma zostać zmniejszony budżet UE na dofinansowania dla rolników i że należy walczyć o to, by dostali oni jak najwięcej.

- UE powiedziała, że będzie płaciła mniej na politykę rolną. Wg szacunku ministerstwa ma być aż 15 proc. mniej – oznajmił.

Poseł wskazał, że UE rozdzielając kwoty do poszczególnych państw, zamiast kryterium ilości bezrobotnych, powinna wybrać wskaźnik średniej wysokości dochodów. Pod tym kątem, nasz kraj ma jeden z najniższych wskaźników w Europie – wskazał poseł.

Na zakończenie rozmowy Jarosław Sachajko stwierdził, że mamy obecnie dobry moment do walki o wyższe świadczenia z UE, gdyż teraz właśnie, kształtowany jest budżet na przyszłe lata.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


A DLACZEGO? ANTONI MACIEREWICZ ODPOWIADA DZIECIOM. ZOBACZ KONIECZNIE!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze