Janowicz odpadł w 1. rundzie ATP w Marsylii

FLICKR / MARIANNE BEVIS / CC BY-ND 2.0

Jerzy Janowicz odpadł w pierwszej rundzie halowego turnieju tenisowego na twardych kortach w Marsylii (z pulą nagród 632 840 euro). Polak przegrał w środowym meczu z Belgiem Davidem Goffinem 4:6, 2:6.

W pierwszym secie obaj konsekwentnie zdobywali punkty po swoich serwisach, a to się zmieniło dopiero przy stanie 4:5. Janowicz miał tylko jednego asa, a jego przeciwnik - siedem. W drugiej partii remis był tylko do stanu 2:2.

W rankingu światowym Goffin zajmuje 20. miejsce, a Janowicz jest 47. Do tej pory grali ze sobą tylko raz - w sierpniu ubiegłego roku łodzian zwyciężył w ćwierćfinale w amerykańskim Winston-Salem; wynik 6:4, 6:2.

Zawody w Marsylii były pierwszymi Janowicza od dziesięciu dni, tj. od finału z Francuzem Richardem Gasquetem w Montpellier. Polski tenisista skreczował wówczas po zaledwie trzech gemach, a następnie wycofał się ze startu w Rotterdamie. Powodem były problemy zdrowotne.

Dwa lata temu Janowicz dotarł do ćwierćfinału turnieju w Marsylii; przegrał w trzech setach z najwyżej rozstawionym Czechem Tomasem Berdychem.

Z numerem pierwszym w obecnej edycji grać będzie Kanadyjczyk Milos Raonic.