Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jan Dziedziczak odwołany z funkcji sekretarza stanu

AS 11:54 3 kwietnia 2018
Jana Dziedziczaka został odwołany z funkcji sekretarza stanu w ministerstwie spraw zagranicznych przez szefa MSZ Jacka Czaputowicza. Zastąpić ma go Andrzej Papierz, dyplomata oraz były funkcjonariusz UOP. Według nieoficjalnych informacji odwołany został także Jan Parys, który - po tym, jak przestał być szefem gabinetu politycznego szefa MSZ - dostał posadę w Akademii Dyplomatycznej.

Dziennikarze Onetu rozmawiali się z Janen Parysem, ten jednak nie potwierdził ani nie zaprzeczył tym informacjom. Poinformował, że do końca kwietnia jego sytuacja zawodowa się nie zmienia.

Jana Dziedziczaka zastąpi Andrzej Papierz, dyplomata oraz były funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa. W latach 80-tych był związany z opozycją demokratyczną,  działał m.in. w podziemnych strukturach Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz współpracował z ruchem Wolność i Pokój.

Papierz dotychczas był konsulem generalnym RP w Stambule. Wcześniej, latach 2007-2010 był ambasadorem w Bułgarii. W przeszłości  był także m.in. konsulem generalnym w Kazachstanie, szefem Instytutu Polskiego w Sofii oraz dyrektorem biura kadr i szkolenia w MSZ. W latach 1998-2001 kierował Centrum Informacyjnym Rządu.

Źródło: onet.pl

Wczytuję ocenę...


ELI BARBUR (TELAWIW ONLINE) - Dezorientacja w sporze Warszawa-Tel Awiw na rękę Moskwie? "To jakieś szaleństwo izraelskiej władzy!"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze